Ρόμα-Σαχτάρ Ντόνετσκ: Η πρόκριση κρίνεται στο Ολίμπικο

Προγνωστικά

on

Ρόμα-Σαχτάρ Ντόνετσκ: Ανοικτούς λογαριασμούς άφησαν οι δυο ομάδες στην Ουκρανία και η υπόθεση πρόκριση θα παιχτεί στο Ολίμπικο με τους Ρωμαίους να έχουν τον πρώτο ρόλο.

Champions League, Ρόμα-Σαχτάρ Ντόνετσκ (Τρίτη 21.45): Επαναληπτικός αγώνας μετά τη νίκη με 2-1 της Σαχτάρ Ντονέτσκ στην πρώτη αναμέτρηση, ο οποίος θα κρίνει ποια ομάδα θα προχωρήσει στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Εμφατική εντός έδρας νίκη απέναντι στην Τορίνο με 3-0 και η Ρόμα συνεχίζει νικηφόρα μετά από άλλο ένα δύσκολο ματς της Serie A. Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, o Μανωλάς άνοιξε το σκορ στο 56ο λεπτό. Στο 73′ ο De Rossi διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για να έρθει ο Pellegrini στις καθυστερήσεις και να διαμορφώσει το τελικό 3-0. Η Ρόμα βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα και ρεαλιστικός της στόχος είναι η εξασφάλιση της εξόδου στο Champions League της επόμενης περιόδου.

To chat του Stoiximaview για καθημερινά ταμεία που αλλάζει τα δεδομένα στο Live

Ρόμα-Σαχτάρ Ντόνετσκ 2

0% Γκανιότα* & Αποκλειστικά Ειδικά Στοιχήματα

Νικηφόρα πέρασε και η Σαχτάρ Ντόνετσκ από την έδρα της Βόρκλα Πολτάβα επικρατώντας με 0-3. Με δύο γκολ του Ferreyra, 22′ και στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στα αποδυτήρια με το αβαντάζ του 2-0.  Στην επανάληψη ο Marlos διαμόρφωσε το τελικό σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ. Η Σαχτάρ Ντόνετσκ είναι πρωτοπόρος των Ουκρανικών πλέι-οφ και αποτελεί το μεγάλο φαβορί για την κατάληψη της πρώτη θέσης. Ενδιαφέρον στατιστικό των αναμετρήσεων της είναι ότι το σημείο της ισοπαλίας έχει να εμφανιστεί εδώ και 15 συνεχόμενους αγώνες ανεξαρτήτως διοργάνωσης.

Καθημερινές αναλήψεις χωρίς χρέωση

Ρόμα-Σαχτάρ Ντόνετσκ: Δυνατή αναμέτρηση στο Ολίμπικο μεταξύ δυο αντιπάλων που σκοράρουν και διαθέτουν εξαιρετική ποιότητα και ταχύτητα στην επίθεση. Σαφές προβάδισμα έχει η Ρόμα λόγω έδρα αλλά και πολύ καλών αποτελεσμάτων το τελευταίο διάστημα κόντρα σε δυνατούς αντιπάλους. Επιλογή μας ο 1 στο 1,70 της Novibet.