Μπεσίκτας-Μπάγερν Μονάχου: Μικρά τα περιθώρεια αντίδρασης

Προγνωστικά

Μπεσίκτας-Μπάγερν Μονάχου: Μικρά τα περιθώρια αντίδρασης

on

Μπεσίκτας-Μπάγερν Μονάχου: Τελειωμένη υπόθεση η πρόκριση μετά το 5-0 του Μονάχου, με τη Μπεσίκτας όμως να θέλει να πέσει με ψηλά το κεφάλι.

Champions League, Μπεσίκτας-Μπάγερν Μονάχου (Τετάρτη 19.00): Επαναληπτική αναμέτρηση στην Κωνσταντινούπολη όπου οι γηπεδούχοι καλούνται να δώσουν απαντήσεις στην έδρα τους.

Νικηφόρα πέρασε η Μπεσίκτας το εντός έδρας εμπόδιο της Γκεντσλερμπιρλιγκί. Επικράτησε με 1-0 παραμένοντας στη μάχη της κατάκτησης του τίτλου. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Talisca στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης ανακουφίζοντας τους οπαδούς των γηπεδούχων. Η Μπεσίκτας βρίσκεται στην 2η θέση του τουρκικού πρωταθλήματος σε απόσταση τριών βαθμών από την προπορευόμενη Γαλατά. Η εύκολη και μεγάλη ήττα των γηπεδούχων στο Μόναχο δεν αφήνει περιθώρειο αντίδρασης και πλέον η προσοχή στρέφεται στο πρωτάθλημα. Η Μπεσίκτας σκοράρει ανελειπώς στις 13 τελευταίες αναμετρήσεις της στο τουρκικό πρωτάθλημα.

To chat του Stoiximaview για καθημερινά ταμεία που αλλάζει τα δεδομένα στο Live

Μπεσίκτας-Μπάγερν Μονάχου 2

0% Γκανιότα* & Αποκλειστικά Ειδικά Στοιχήματα

Αν πάρει μπρος δύσκολα σταματάει κάποιος τη Μπάγερν Μονάχου σε αυτό το σημείο της χρονιάς. Ισοπεδωτική κόντρα στην Μπεσίκτας στον πρώτο αγώνα, ισοπεδωτική και απέναντι στο Αμβούργο την προηγούμενη αγωνιστική. Με τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο, η ομάδα του Γιουπ Χάινκες επικράτησε σκόρπισε εύκολα την αντίσταση του Αμβούργου στο Μόναχο και συνέχισε την πορεία της προ την κατάκτηση της Μπυντεσλίγκα. Πρωτοπόρος και με διαφορά 20 βαθμών από τη 2η Σάλκε, η προσοχή της πέφτει πλέον στο Champions League. Η Μπάγερν Μονάχου έχει σκοράρει από δύο γκολ και πάνω στις εννιά από τις δέκα τελευταίες της αναμετρήσεις ανεξαρτήτως διοργάνωσης.

Καθημερινές αναλήψεις χωρίς χρέωση

Μπεσίκτας-Μπάγερν Μονάχου: Αδιάφορο ματς σε ότι αφορά την πρόκριση για της δυο ομάδες αφού αυτή έχει κριθεί ήδη. Η προσβολή όμως της πεντάρας δεν πέρασε στα ψιλα στις τάξεις της Μπεσίκτας. Πιστεύουμε πως θα μπει για τη νίκη και επιλέγουμε το γκολ γκολ στο 1.60 της Novibet.