Μπάρνσλει-Νόριτς: Θέλουν νίκη επειγόντως οι γηπεδούχοι

Προγνωστικά

on

Μπάρνσλει-Νόριτς: Σε δύσκολη θέση οι γηπεδούχοι, βρίσκονται σε επιτακτική ανάγκη επιστροφής στα θετικά αποτελέσματα την ώρα που ο κλοιός της ζώνης του υποβιβασμού πλησιάζει.

Champions3hip, Μπάρνσλει-Νόριτς (Τρίτη 21.45): 36η αγωνιστική στην αγγλική Championship και η Μπάρνσλει υποδέχεται τους Κίτρινους στη μάχη της για βαθμολογική άνοδο.

Δύσκολη έξοδος και ήττα με 3-1 απέναντι στη Μίντλεσμπρο την προηγούμενη αγωνιστική για την Μπάρνσλει. Δέχτηκε γκολ μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης από τον Ayala και μέχρι το 53′ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν το σκορ με γκολ του Μουρ στο 58ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό 3-1. Η Μπάρνσλει μετά τα τελευταία άσχημα αποτελέσματα βρίσκεται στην 21η θέση της βαθμολογίας με μόλις δύο βαθμούς περισσότερους από τη ζώνη του υποβιβασμού. Οι γηπεδούχοι έχουν νικήσει μόλις μια φορά τις τελευταίες δέκα αγωνιστικές.

To chat του Stoiximaview για καθημερινά ταμεία που αλλάζει τα δεδομένα στο Live

Μπάρνσλει-Νόριτς 2

0% Γκανιότα* & Αποκλειστικά Ειδικά Στοιχήματα

Μετά από πέντε συνεχόμενες ισοπαλίες, η Νόριτς ηττήθηκε στην έδρα της Χαλ με 4-3 σε ένα ματς για γερά νεύρα. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα με 2-3 σε ένα καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο. Δεχόμενοι δύο γκολ στην επανάληψη απέτυχαν να πανηγυρίσουν την πρώτη τους νίκη μετά από έξι αγωνιστικές. Η Νόριτς βρίσκεται στην 14η θέση της Championship και αποτελεί δυσκολοκατάβλητο σύνολο είτε εντός είτε εκτός έδρας. Στις επτά από τις εννιά πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της για την Championship σημειώθηκαν λιγότερα από 2,5 γκολ αγώνα.

Καθημερινές αναλήψεις χωρίς χρέωση

Μπάρνσλει-Νόριτς: Πόλύ ενδιαφέρουσα αναμένεται η αναμέτρηση των δύο ομάδων. Η ψηλή απόδοσου του άσσου μας βάζει σε πειρασμό μιας και η Μπάρνσλει είναι αυτή που καίγεται περισσότερο για βαθμούς. Δεδομένης όμως της πρόσφατης εικόνας της θα το αποφύγουμε. Επιλογή μας το άντερ 2,5 γκολ αγώνα στο 1,70 της Novibet.