Γιουβέντους-Αταλάντα: Να αμφισβητίσει το σερί των γηπεδούχων

Προγνωστικά

on

Γιουβέντους-Αταλάντα: Η Αταλάντα ταξιδεύει στο Τορίνο με στόχο το θετικό αποτέλεσμα που θα της επιτρέψει να πλησιάσει την πρώτη εξάδα.

Serie A, Γιουβέντους-Αταλάντα (Τετάρτη 19.00): Δυνατό ματς της 28ης αγωνιστικής μεταξύ δυο ομάδων που καίγονται για θετικό αποτέλεσμα ούτως ώστε να πετύχουν τους στόχους τους.

Συνέχισε νικηφόρα η Γιουβέντους την πορεία της στη Serie A με αντίπαλο την Ουντινέζε στο Γιουβέντους Στάντιουμ. Ο Ντιμπαλά άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα αλλά και της ομάδας του στο 49′ με το 2-0 να μένει ως το τέλος. Πρωτοπόρος η Γιουβέντους στη βαθμολογία μετά το νικηφόρο σερί της και το στραβοπάτημα της Νάπολι με την Ίντερ. Οι γηπεδούχοι μετρούν έντεκα συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα ενώ και αμυντικά τα πηγαίνουν πολύ καλά καθώς δεν έχουν δεχτεί γκολ εδώ και οκτώ αγωνιστικές.

To chat του Stoiximaview για καθημερινά ταμεία που αλλάζει τα δεδομένα στο Live

Γιουβέντους-Αταλάντα 1

0% Γκανιότα* & Αποκλειστικά Ειδικά Στοιχήματα

Καταστροφικός ο Φεβρουάριος για την Αταλάντα καθώς δεν κατάφερε να νικήσει μετρώντας τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Αποτέλεσμα της κοιλιάς που παρουσίασε η πτώση στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα και η απόσταση έξι βαθμών από τις θέσεις που χαρίζουν ευρωπαικό εισιτήριο. Την προηγούμενη αγωνιστική κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας τη Μπολόνια σε ένα κρίσιμο ματς. Η δύσκολη νίκη της Αταλάντα επετεύχθη με γκολ στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης το οποίο πέτυχε Ντε Ροον διαμορφώνοντας το τελικό 0-1. Στις τέσσερα από τα πέντε τελευταία της ματς ανεξαρτήτως διοργάνωσης σημειώθηκαν λιγότερα από 2,5 γκολ αγώνα.

Καθημερινές αναλήψεις χωρίς χρέωση

Γιουβέντους-Αταλάντα: Μεγάλο φαβορί της αναμέτρησης η Γιουβέντους. Η νίκη της όμως μας προσφέρεται σε τιμές που δεν αντικατοπτρίζουν την ανάγκη των φιλοξενούμενων για βαθμούς, παρά την πρόσφατη κακή αγωνιστική εικόνα τους. Πάμε στο συνδυαστικό 1 και no goal στο 2.02 της Novibet.