Πόρτο-Λίβερπουλ: 1ο ημίχρονο στο Ντραγκάο - stoiximaview.gr

Προγνωστικά

Πόρτο-Λίβερπουλ: 1ο ημίχρονο στο Ντραγκάο

on

Πόρτο-Λίβερπουλ: Στην Πορτογαλία το 1ο σκέλος των αναμετρήσεων για την πρώτη νοκ-αουτ φάση του Champions League, ,με τις δύο ομάδες να αναζητούν σκορ που θα τους δώσει προβάδισμα για τη ρεβάνς.

Champions League, Πόρτο-Λίβερπουλ (Τετάρτη 21.45): Πανέτοιμη η Πόρτο για την επανέναρξη των ευρωπαικών της υποχρεώσεων μετά τη διακοπή. Πρωτοπόρος στο πορτογαλικό πρωτάθλημα με δύο βαθμούς διαφορά και ματς περισσότερο, έχει τη δυνατότητα να επικεντρωθεί στις αναμετρήσεις του Τσάμπιονς Λιγκ. Από τη φάση των ομίλων προκρίθηκε μαζί με την Μπεσίκτας συγκεντρώνοντας 10 βαθμούς. Οι υπόλοιπες ομάδες ήταν η Μονακό και η Λειψία η οποία πήρε και την τρίτη θέση που οδηγεί στο Γιουρόπα Λιγκ. Τελευταία αναμέτρηση των Δράκων η εκτός έδρας απέναντι στην Τσάβες όπου επικράτησε με 0-4. Δύο γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Σοάρες στο πρώτο ημίχρονο. Μαρέγκα και Σέρτζιο Ολιβέιρα διαμόρφωσαν το τελικό σκορ στο 57′ και 90′ αντίστοιχα.

To chat του Stoiximaview για καθημερινά ταμεία που αλλάζει τα δεδομένα στο Live

Πόρτο-Λίβερπουλ 2

Παίξε νόμιμα στη winmasters τους αγώνες του  Champions & EUROPA League με μοναδικά έπαθλα!*

Η Λίβερπουλ επιστρέφει σιγά σιγά στην καλή αγωνιστική κατάσταση που βρισκόταν στην αρχή της σεζόν. Βρίσκεται στην 3η θέση της Πρέμιερ Λιγκ ενώ προέρχεται από σημαντική νίκη στην έδρα της Σαουθάμπτον. Το τελικό 0-2 διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο με γκολ των Φιρμίνο και Σάλεχ στο 6ο και 42ο λεπτά της αναμέτρησης. Οι κόκκινοι προκρίθηκαν πρώτοι στον όμιλο συγκεντρώνοντας 12 βαθμούς και αφήνοντας από κάτω τους, Σεβίλλη, Σπαρτάκ Μόσχας και Μάριμπορ κατά σειρά. Μεγάλη η ιστορία της ομάδας στη συγκεκριμένη διοργάνωση και οι οπαδοί της πάντα απαιτούν διακρίσεις ανεξάρτητα από την εικόνα της στο πρωτάθλημα. Τελευταία φορά που αντιμετώπισε την Πόρτο το 2007 στο Τσάμπιονς Λιγκ ήρθε ισόπαλη εκτός με 1-1. Την πρόκριση χάρισε η νίκη με 4-1 στο Άνφιλντ.

winmasters.gr Μοναδικό πρόγραμμα ανταμοιβής

Πόρτο-Λίβερπουλ: Φαβορί η Λίβερπουλ σύμφωνα με τους Μπουκ όμως κατά τη γνώμη μας οι πιθανότητες των δυο ομάδων είναι πιο ισορροπημένες. Φύσει επιθετικές ομάδες αμφότερες, θα προτιμήσουμε το γκολ γκολ στο 1,62 της Winmasters.