Μάντσεστερ Σίτυ-Λέστερ: Στην τελική ευθεία η υπόθεση τίτλος

Προγνωστικά

on

Μάντσεστερ Σίτυ-Λέστερ: 27η αγωνιστική της αγγλικής Πρέμιερ Λιγκ και η σίτυ θέλει να κάνει τα τελικά βήματα για να εξασφαλίσει την κατάκτηση του βαρύτιμου τίτλου.

Premier League, Μάντσεστερ Σίτυ-Λέστερ (Σάββατο 19.30): Συνεχίζει ακάθεκτη η Μάντσεστερ Σίτυ την φετινή της πορεία προς τον τίτλο παρά την εκτός έδρας ισοπαλία με την Μπέρνλι. Το τελικό 1-1 διαμορφώθηκε με γκολ του Γκούντμουσον στο 82′ ενώ η Σίτυ είχε προηγηθεί με τον Ντανίλο στο 22ο λεπτό. Η διαφορά των δεκατριών βαθμών από την 2η συμπολίτισσα Γιουνάιτεντ της δίνει τη δυνατότητα για τέτοιες ”γκέλες”. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα ομολογουμένως παρουσιάζει φέτος την πιο αξιόλογη και σταθερή ομάδα του πρωταθλήματος και αναμένεται να πανηγυρίσει στο τέλος. Η ισοπαλία απέναντι στην Μπέρνλι έσπασε το σερί πέντε συνεχόμενων νικών στις εγχώριες διοργανώσεις. Τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της για το πρωτάθλημα ήρθαν γκολ γκολ.

To chat του Stoiximaview για καθημερινό ταμείο που αλλάζει τα δεδομένα στο Live

Μαντσεστερ Σιτυ-Λέστερ 1

0% Γκανιότα* & Αποκλειστικά Ειδικά Στοιχήματα

Απομακρύνθηκε από τον στόχο της εξόδου στις ευρωπαικές διοργανώσεις η Λέστερ. Οι πρωταθλητές του 2016 βρίσκονται στην 8η θέση και ρεαλιστικός τους στόχος πλέον η όσο το δυνατόν καλύτερη πορεία στο πρωτάθλημα. Με την υπόθεση Μαχρέζ να αποτελεί αγκάθι στο εσωτερικό της ομάδας, το συγκροτημα του Πουέλ προσπαθεί να προετοιμαστεί όσο το δυνατόν καλύτερα στην δύσκολη εξόρμηση του Μάντσεστερ. Ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Σουόνσι την προηγούμενη αγωνιστική και πλέον μετράει τρεις βδομάδες χωρίς νίκη στην Πρέμιερ Λιγκ. Ο Βάρντι άνοιξε το σκορ στο 17′ και ο  Φερνάντες ισοφάρισε για τους Ουαλούς στο 53ο λεπτό. Στις πέντε τελευταίες της αναμετρήσεις για τις εγχώριες διοργανώσεις στις τέσσερις σημειώθηκαν από δύο έως τρία γκολ.

Όλοι οι αγώνες με Καλύτερες Τιμές!

Μάντσεστερ Σίτυ-Λέστερ: Δεν ασχολούμαστε καν με τις τιμές του άσσου τόσο χαμηλά που μας προσφέρονται. Αντ’ αυτού θα ρίξουμε το βλέμμα προς τον στοιχηματισμό των γκολ. Η Μάντσεστερ Σίτυ δέχεται συχνά γκολ στην έδρα της εφόσον καθαρίσει νωρίς το ματς. Πάμε στο γκολ γκολ που το βρίσκουμε στο 1.81 της Novibet.