Βάρμπεργκς-Έργκριτε: Να πάρει τα "πάνω της" θέλει η Βάρμπεργκς!

Προγνωστικά

Βάρμπεργκς-Έργκριτε: Να πάρει τα “πάνω της” θέλει η Βάρμπεργκς!

on

Βάρμπεργκς-Έργκριτε: Η Βάρμπεργκς αντιμετωπίζει την Έργκριτε στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής και οι γηπεδούχοι αναζητούν το θετικό αποτέλεσμα μετά από 5 συνεχείς ήττες!

H GOALBET ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΜΕ PAYSAFE, LIVE STREAMING ΚΑΙ CASH OUT.

Σουηδία 2, Βάρμπεργκς-Έργκριτε (20:00): Η Βάρμπεργκς ηττήθηκε την περασμένη αγωνιστική από την Χάλμσταντ με 3-0 εκτός έδρας. Ηττα με κατεβασμένα τα χέρια από την ομάδα, στο 16′ και στο 29′ δέχτηκε δύο τέρματα. Στην επανάληψη δεν έδειξε να μπορεί να αντιδράσει και στο 59′ η Χάλμσταν σκόραρε και τρίτο για το τελικό 3-0. 5η σερί ήττα για την ομάδα, στις 4 τελευταίες μάλιστα δεν έχει σκοράρει! Προβληματισμός στην ομάδα για την “δυστοκία” στην επίθεση αλλά και για τα συνεχόμενα κακά αποτελέσματα. Φόβοι υπάρχουν ακόμα και για την παραμονή αφού η διαφορά έχει μειωθεί αισθητά από την επικίνδυνη ζώνη. Την προηγούμενη Πέμπτη πάντως κέρδισε 1-3 εκτός, την Τορν, για το Κύπελλο.

e447af0d85445df6e8bb262beccab9b4

Η Έργκριτε επέστρεψε στις νίκες μετά από 3 ανεπιτυχή αποτελέσματα. Επιβλήθηκε της Λιουνγκσκίλε εντός έδρας με 3-1. Μπήκε πιο δυνατά στο ματς και ευτύχησε να προηγηθεί το 29′. Στο 74′ το 2-0, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 90′, για να γραφτεί το τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις. Επέστρεψαν τα χαμόγελα στην ομάδα, η οποία πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα ενόψει της δύσκολης συνέχειας. Στη βαθμολογία βρίσκεται στην 9η θέση με 26 βαθμούς σε 20 αγωνιστικές και ισοβαθμεί με τη σημερινή της αντίπαλο. Στο Κύπελλο χρειάστηκε το ματς να πάει στην παράταση κόντρα στην ερασιτεχνική Χόλβικεν για να πάρει τη νίκη με 1-2.

Βάρμπεργκς-Έργκριτε: Σε κακή αγωνιστική κατάσταση η Βάρμπεργκς η οποία στην έδρα της όμως παραμένει υπολογίσιμη. Η Έργκριτε θα είναι προσεκτική και δεν θα ανοιχτεί εξ αρχής. Το Χ στο ημίχρονο έχει βάση και το αγοράζουμε από την Goalbet σε απόδοση 2,23

Εναλλακτικά μπορούμε να ποντάρουμε στο 2-3 γκολ σε απόδοση 1,95 που βρίσκουμε στην Goalbetαφού δεν πιστεύουμε πως το ματς θα ξεφύγει από το όριο.