Μπαρτσελόνα-Τσέλσι: Δεν φρενάρουν οι γηπεδούχοι - stoiximaview.gr

Προγνωστικά

Μπαρτσελόνα-Τσέλσι: Δεν φρενάρουν οι γηπεδούχοι

on

Μπαρτσελόνα-Τσέλσι: Αναμέτρηση που θα ξεκαθαρίσει τους λογαριασμούς των δύο αντιπάλων μετά την ισοπαλία με 1-1 του πρώτου ματς στο Λονδίνο.

Champions League, Μπαρτσελόνα-Τσέλσι (Τετάρτη 21.45): Στην έδρα της Μπαρτσελόνα θα κριθεί η υπόθεση πρόκριση στα ημιτελικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Άλλη μια νίκη για τη Μπαρτσελόνα στη La Liga αυτή τη φορά απέναντι στη Μάλαγα. Το τελικό 0-2 διαμορφώθηκε νωρίς με τα γκολ των Suarez στο 15′ και του Coutinho στο 28ο λεπτό του παιχνιδιού. Το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο όμως οι φιλοξενούμενοι έκαναν συντήρηση δυνάμεων ενόψει της αναμέτρησης του Champions League. Παραμένει πρωτοπόρος στη La Liga με διαφορά ασφαλείας 12 βαθμών από τη δεύτερη Ατλέτικο Μαδρίτης. Ενδιαφέρον στατιστικό των αναμετρήσεων της Τσέλσι με την Μπαρτσελόνα ότι στις πέντε τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις, τέσσερις έληξαν ισόπαλες και στη μία επικράτησε η Τσέλσι.

To chat του Stoiximaview για καθημερινά ταμεία που αλλάζει τα δεδομένα στο Live

Μπαρτσελόνα-Τσέλσι 2

0% Γκανιότα* & Αποκλειστικά Ειδικά Στοιχήματα

Επιτέλους νίκη για την Τσέλσι με 2-1 κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας μετά από δύο στείρες αγωνιστικές στην Premier League. Απέναντι στη Μπαρτσελόνα εμφανίστηκε ανταγωνιστική. Στο 62ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Willian όμως έπειτα ανέλαβε ο Μέσι ο οποίος και ισοφάρισε στο 75′ διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Στο Καμπ Νου θα παίξει τα ρέστα της για πρόκριση και με βάση την μεταξύ τους παράδοση μπορεί να ελπίζει. Στις τρεις από τις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις της ανεξαρτήτως διοργάνωσης, σημειώθηκαν από δύο ως τρία γκολ.

Καθημερινές αναλήψεις χωρίς χρέωση

Μπαρτσελόνα-Τσέλσι: Παιχνίδι στο οποίο η λευκή ισοπαλία αρκεί για να χαρίσει την πρόκριση στους Καταλανούς. Δύσκολα πιστεύουμε θα μείνει στο 0 το σκορ αφού και η Τσέλσι δεν πρόκειται να κάτσει με σταυρωμένα χέρια και θα διεκδικήσει όποιες πιθανότητες της αναλογούν. Χαμηλές οι τιμές του άσσου γι αυτο θα προτιμήσουμε το όβερ 2,5 γκολ αγώνα στο 1,62 της Novibet.