Μπορούσια Ντορτμουντ-Αταλάντα: Θα μετρήσει η εμπειρία

Προγνωστικά

on

Μπορούσια Ντορτμουντ-Αταλάντα: Στο Ντόρτμουντ η 1η αναμέτρηση του έτερου Γερμανο-ιταλικού ζευγαριού με τους γηπεδούχους να έχουν το πλεονέκτημα του παράγοντα έδρα.

Europa League, Μπορούσια Ντορτμουντ-Αταλάντα  (Πέμπτη 20.00): Αρχίζει και ρολάρει η Μπορούσια Ντόρτμουντ στην Μπουντεσλίγκα. Δεύτερη σερί νίκη αυτή τη φορά απέναντι στο Αμβούργο με 2-0 στο Βεστφάλεν. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στις αρχές του 2ου ημιχρόνου ο Batshuayi και την νίκη σφράγισε στις καθυστερήσεις ο Gotze με φοβερό γκολ. Η Ντόρτμουν βρίσκεται στην 3η θέση της Μπουντεσλίγκα και ευελπιστεί να συνεχίσει τις καλές της εμφανίσεις και στο Γιουρόπα Λιγκ. Στις εννιά πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της για πρωτάθλημα και κύπελλο, στις έξι σημειώθηκαν από 2 ως 3 γκολ.

To chat του Stoiximaview για καθημερινά ταμεία που αλλάζει τα δεδομένα στο Live

Μπορούσια Ντορτμουντ-Αταλάντα 1

Παίξε νόμιμα στη winmasters τους αγώνες του  Champions & EUROPA League με μοναδικά έπαθλα!*

Από ισοπαλία στο ιταλικό πρωτάθλημα προέρχεται η Αταλάντα με 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Κροτόνε. Η ισοπαλία επιτεύχθηκε για τους φιλοξενούμενους στο 88′ του ματς όταν ο Παλομίνο χάρισε τον βαθμό στην ομάδα του με όμορφο γκολ. Βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα και αντικειμενικός της στόχος είναι η εκ νέου έξοδος στις ευρωπαικές διοργανώσεις. Στους 32 του Γιουρόπα Λιγκ προκρίθηκε εύκολα πρώτη από τον 5ο γκρουπ συγκεντρώνοντας 14 βαθμούς και αφήνοντας από κάτω Λυών, Έβερτον και Απόλλωνα Λεμεσού. Από τις επτά τελευταίες αγωνιστικές της Serie A, στις πέντε σημειώθηκαν από 2 ως 3 γκολ. Απέναντι στην Ντόρτμουντ αγωνίστηκε σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας το καλοκαίρι όπου και κέρδισε με 0-1.

winmasters.gr Μοναδικό πρόγραμμα ανταμοιβής

Μπορούσια Ντορτμουντ-Αταλάντα: Σε καλύτερη κατάσταση αν και ασταθής η Μπορούσια Ντορτμουντ. Με τον αέρα της ισχυρής έδρας θα προσπαθήσει να σκοράρει από νωρίς ούτως ώστε να αποκτήσει τακτική πρωτοβουλία στη συνέχεια. Η Αταλάντα αναμένεται να παραταχθεί συντηρητικά και να χτυπήσει σε κάποια αντεπίθεση. Επιλογή μας ο 1 στο 1,80 της Winmasters.