Βαλένθια-Χιρόνα: Ώρα για ανάκαμψη και επιστροφές στις νίκες

Προγνωστικά

on

Βαλένθια-Χιρόνα: Στο Μεστάγια η Βαλένθια φιλοξενεί την Χιρόνα για την δέκατη όγδοη αγωνιστική της Primera Division και θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα

Βαλένθια-Χιρόνα (17:15): Στο δρόμο των επιτυχιών θέλει να γυρίσει η Βαλένθια που υποδέχεται στο Μεστάγια την Χιρόνα για την δέκατη όγδοη αγωνιστική της Primera Division.

Από τρία συνεχόμενα στραβοπατήματα προέρχεται η Βαλένθια. Η πρώτη γκέλα ήρθε από την Εϊμπάρ εκτός έδρας που έχασε με σκορ 2-1. Την προηγούμενη αγωνιστική η  Βιγιαρεάλ έφυγε με το τρίποντο από τον Μεστάγια χάρης στο γκολ του  Bacca στο 24′. Η Βαλένθια πίεσε αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει. Κομβική σημασίας ήταν και η αποβολή του Zaza στο 60′, ο οποίος δεν θα αγωνιστεί σήμερα.  Για να προημιτελικά του Κυπέλλου, πριν τρεις μέρες, ήρθε ισόπαλη 1-1 στο  Εστάντιο ντε Γκραν Κανάρια με την Λας Πάλμας. Εκτός του Ζaza θα απουσιάσουν σήμερα ο  Jimenez, ο Montoya, ο Murillo και ο Soler.

Βαλένθια-Χιρόνα

Παίξε νόμιμα παρολί ποδοσφαίρου με 5 επιλογές κι αν χάσεις έναν αγώνα, η winmasters σου επιστρέφει το στοίχημά σου

Η Χιρόνα μετά από δύο συνεχόμενες νίκες, με Εσπανιόλ εκτός και Χεράφε εντός, έχασε από την Εϊμπάρ στο Estadio Municipal de Ipurua. H Εϊμπαρ μπήκε δυνατά και άνοιξε το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό του αγώνα, ενώ στο δέκατο λεπτό βρέθηκε να προηγείται με 2-0. Στο 26′ o Timor κατάφερε να μειώσει σε 2-1. Στο δεύτερο μέρος η Εϊμπαρ σημείωσε δύο τέρματα κάνοντας το τελικό 4-1. Εκτός αποστολής ο  Alcala, ο Muniesa και ο μόνιμα το τελευταίο καιρό νεαρός τερματοφύλακας Jose Suarez.

Ταχύτητα στις συναλλαγές, ασφαλείς πληρωμές και νόμιμο παιχνίδι

Βαλένθια-Χιρόνα (17:15): Είναι μεγάλη ευκαιρία της Βαλένθια να ξαναμπεί στο δρόμο των επιτυχιών και να μείνει ζωντανή στο κυνήγι μίας θέσης που οδηγεί στο Champions League. Στηρίζουμε τον άσσο με απόδοση 1,58 από τη Winmasters. Εναλλακτικά στηρίζουμε το να σκοράρουν δύο ομάδες  με απόδοση 1,76 από τη Winmasters.