Μπάγερν-Παρί Σεν Ζερμέν: Ψάχνει εκδίκηση

Προγνωστικά

on

Μπάγερν-Παρί Σεν Ζερμέν: Η Μπάγερν αναζητά την εκδίκηση από την Παρί από την οποία ηττήθηκε με το βαρύ 3-0 στο Παρίσι και αν μπορέσει να κυνηγήσει το θαύμα για την πρωτιά.

Champions League, Μπάγερν-Παρί Σεν Ζερμέν (Τρίτη 21:45): Η Μπάγερν πήρε τη νίκη με 3-1 στο «Αλιάντζ Αρένα» επί του Ανόβερου και αύξησε τη διαφορά από τους διώκτες της. Η ομάδα του Γιουπ Χάινκες άνοιξε το σκορ στο 17′ από γκολ του Βιδάλ, στη συνέχεια γλίτωσε την ισοφάριση καθώς οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν σε εκτέλεση πέναλτι στο 28′. Λίγο αργότερα (35′) το Ανόβερο ισοφάρισε και έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το 1-1. Πιο δραστήρια στην επανάληψη η Μπάγερν έκανε το 2-1 με τον Κομάν στο 67′ και 20 λεπτά αργότερα το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λεβαντόφσκι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο Τσάμπιονς Λιγκ η ομάδα προέρχεται από εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί της Αντερλεχτ, η οποία εξασφάλισε και την πρόκρισή της στην επόμενη φάση. Απόψε θα χρειαστεί να κάνει ένα μικρό θαύμα καθώς θέλει νίκη με 4-0 για να περάσει την Παρί και να εξασφαλίσει την πρωτιά του ομίλου. Εκτός οι Ρόμπεν (εξτρέμ), Νόιερ (τερματοφύλακας), Τιάγκο Αλκάνταρα (μέσος). Αμφίβολος ο μπακ Μπερνάτ.

Όλοι οι αγώνες με Καλύτερες Τιμές!

Μπάγερν-Παρί Σεν Ζερμέν

Η Παρί υπέστη απρόσμενη ήττα στο Στρασβούργο από την τοπική ομάδα με 2-1 και μπήκε στοπ στο φετινό της αήττητο σερί. Η μεγαλύτερη, μέχρι τώρα, φετινή έκπληξη στη Ligue 1 έγινε στο «Σταντ ντε λα Μεϊνό» από την 15η ομάδα της βαθμολογίας να κάνει τη ζημιά στο «μεγαθήριο» του γαλλικού πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Ντα Κόστα στο 13′, αλλά η Παρί βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με το παιδί-θαύμα Κίλιαν Λοτέν Εμπαπέ στο 42′. Η Στρασμπούργκ αν και είχε μόλις 27% κατοχή στο ματς κατάφερε να κάνει το 2-1 στο 65′ και να κρατήσει μέχρι το τέλος για να φτάσει στη μεγάλη νίκη. Η διαφορά από τους διώκτες παραμένει μεγάλη (9 βαθμοί από Λυών, Μονακό και Μαρσέιγ) αλλά το γόητρο της ομάδας είναι πληγωμένο μετά από αυτό το κακό αποτέλεσμα. Στο Τσάμπιονς Λιγκ κατά μεγάλο ποσοστό έχει εξασφαλίσει την πρωτιά του 2ου ομίλου αφού μόνο με ήττα από 4-0 και πάνω μένει 2η. Στα αγωνιστικά, εκτός παραμένουν οι Λούκας Μόουρα (εξτρέμ), Τιάγκο Μότα (χαφ), Τιάγκο Σίλβα (στόπερ).

0% Γκανιότα* & Αποκλειστικά Ειδικά Στοιχήματα

Μπάγερν-Παρί Σεν Ζερμέν: Η Μπάγερν δείχνει να παίρνει τα ηνία στο πρωτάθλημα έχει αποκτήσει ψυχολογία και περιμένει με άγριες διαθέσεις την Παρί που προέρχεται από απρόσμενη ήττα στο πρωτάθλημα. Ρισκάρουμε με τον άσσο της Μπάγερν σε απόδοση 2,40 της Stoiximan. Καλό bet και το over 1,5 γκολ στο 1ο ημίχρονο στο 2,15 καθώς περιμένουμε τους Γερμανούς να μπουν επιθετικά και να παρασύρουν στο ρυθμό τους και την Παρί.