Μαρσέιγ-Σάλτσμπουργκ: "Καθαρίζει" την πρόκριση

Προγνωστικά

Μαρσέιγ-Σάλτσμπουργκ: «Καθαρίζει» την πρόκριση

on

Μαρσέιγ-Σάλτσμπουργκ: Η Μαρσέιγ θα προσπαθήσει να πάρει τη νίκη κόντρα στην 1η και αδιάφορη Σάλτσμπουργκ και να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση.

Europa League, Μαρσέιγ-Σάλτσμπουργκ (Πέμπτη 22:05): Η Μαρσέιγ με το γκολ στο 93′ στο Ικόνιο κρατάει στα χέρια της την πρόκριση στην επόμενη φάση. Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσιά δέχτηκε το 1-0 στο 82ο λεπτό με πέναλτι κι ενώ πριν λίγα λεπτά είχε μείνει με παίχτη λιγότερο λόγω αποβολής του Αμαβί. Δεν πτοήθηκε και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 από το αυτογκόλ του Μόκε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Είναι 2η στον όμιλο με 7 βαθμούς, χρειάζεται ένα βαθμό για να πάρει την πρόκριση, ενώ μπορούν να προκιθούν και με ήττα αν το Κόνιασπορ-Γκιμαράες λήει ισόπαλο. Στο πρωτάθλημα συνεχίζει αήττητη για 11η αγωνιστική, την Κυριακή αντιμετώπισε εκτός έδρα την Μονπελιέ και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Με το βαθμό αυτό έφτασε τους 32 και ισοβαθμεί στη 2η θέση με τις Μονακό και Λυων, στο -9 από την πρωτοπόρο Παρί Σεν Ζερμέν. Στα αγωνιστικά, τιμωρημένος ο μπακ Αμαβί, τραυματίας ο χαφ Σερτίκ.

Καθημερινές αναλήψεις χωρίς χρέωση

Μαρσέιγ-Σάλτσμπουργκ

Η Σάλτσμπουργκ έχει καπαρώσει την 1η θέση του ομίλου και προφανώς την πρόκριση στη φάση των «32» του Γιουρόπα Λιγκ. Οι Αυστριακοί πηγαίνουν αδιάφοροι στη Μασσαλία και ο προπονητής της ομάδας Μάρκο Ρόζε προανήγγειλε ροτείσον ενόψει του αποψινού παιχνιδιού. Στο πρωτάθλημα η ομάδα προέρχεται από εκτός έδρας ισοπαλία στο ντέρμπι με την Αούστρια Βιέννης με σκορ 1-1. Η Σάλτσμπουργκ είχε ανοίξει το σκορ με γκολ του Ούλμερ στο 79′ αλλά δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις. Η ομάδα είναι στην 1η θέση με 41 βαθμούς την οποία όμως μοιράζεται με τη Στουρμ Γκρατς. Στο ματς του πρώτου γύρου στην Αυστρία η Σάλτσμπουργκ πήρε τη νίκη με σκορ 1-0 κόντρα στη Μαρσέιγ. Στα αγωνιστικά, μοναδικό πρόβλημα ο αμφίβολος νεαρός χαφ Βολφ.

Επιστροφή πονταρίσματος στο 0-0 μόνο εδώ

Μαρσέιγ-Σάλτσμπουργκ: Η Μαρσέιγ δεν θα περιμένει την έκβαση στο άλλο ματς του ομίλου και περιμένουμε να καθαρίσει το ματς από νωρίς την ώρα που η Σάλτσμπουργκ αναμένεται να παίξει με πολλές αλλαγές και χωρίς κίνητρο. Ο άσσος χαμηλά, θα πάμε στον άσσο από ημίχρονο σε απόδοση 2,40 που βρίσκουμε στη Stoiximan.