Μάριμπορ-Σεβίλλη: Ένας βαθμός της αρκεί

Προγνωστικά

on

Μάριμπορ-Σεβίλλη: Η Σεβίλλη χρειάζεται έναν βαθμό στο αποψινό ματς για περάσει στην επόμενη φάση και να αδιαφορήσει για την έκβαση του αποτελέσματος στο ματς της Λίβερπουλ.

Champions League, Μάριμπορ-Σεβίλλη (Τετάρτη 21:45): Η Μάριμπορ κατάφερε να αμβλύνει κάπως τις δυσάρεστες εντυπώσεις από τις προηγούμενες εμφανίσεις της στον όμιλο, με το βαθμό που πήρε στη Μόσχα από τη Σπαρτάκ την προηγούμενη αγωνιστική. Οι Ρώσοι είχαν προηγηθεί με γκολ του Ζε Λουίς στο 82′ αλλά η Μάριμπορ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του Μεσάνοβιτς ισοφάρισε το ματς. Η ομάδα έχει τερματίσει στην 4η θέση του ομίλου και δεν έχει ελπίδες πρόκρισης καθώς έχει 2 βαθμούς σε 5 αγώνες. Το Σαββατοκύριακο πανηγύρισε τον τίτλο της πρωταθλήτριας στη Σλοβενία, επικρατώντας της Γκόριτσα με 2-1. Χωρίς νίκη τα 8 τελευταία εντός έδρας ματς της ομάδας στο Τσάμπιονς Λιγκ (0-3-5). Η Μάριμπορ αντιμετώπισε τη Σεβίλλη στο Γιουρόπα Λιγκ της σεζόν 2013-14 (2-2, 1-2) χωρίς να καταφέρει να την κερδίσει. Στα αγωνιστικά νέα, εκτός ο στόπερ Ραΐσεβιτς, ο στόπερ Σμε και ο φορ Ζάχοβιτς.

Όλοι οι αγώνες με Καλύτερες Τιμές!

Μάριμπορ-Σεβίλλη

Η Σεβίλλη γλίτωσε την ήττα από τη Λίβερπουλ κάνοντας επική ανατροπή από το 0-3 του πρώτου ημιχρόνου σε 3-3 στο τέλος. Έτσι οι Ανδαλουσιάνοι έχουν πολύ λιγότερο άγχος ενόψει του αποψινού ματς με τη Μάριμπορ καθώς με 1 βαθμό περνάει στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Μάλιστα αν η Σπαρτάκ ηττηθεί στο «Ανφιλντ» δεν θα χρειαστεί ούτε ο βαθμός, αφού η ομάδα περνάει αυτομάτως ως 2η στον 5ο όμιλο. Η ομάδα του Μπερίσο προέρχεται από 3 διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα, πιο πρόσφατη αυτή της Κυριακής με 2-0 εντός έδρας επί της Λα Κορούνια με γκολ που σκόραραν οι Μπεν Γιεντέρ και Κρον-Ντέλι. Η ομάδα προέρχεται από 5 σερί over 2,5 σε εκτός έδρας ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Στον πάγκο συνεχίζει ο Ερνέστο Μαρκούτσι, βοηθός του Μπερίσο καθώς ο Αργεντινός τεχνικός ξεκίνησε θεραπεία για τον καρκίνο. Όσον αφορά τα αγωνιστικά, εκτός οι στόπερ Παρέχα και Καρίσο, αμφίβολος ο εξτρέμ Μοντόγια.

0% Γκανιότα* & Αποκλειστικά Ειδικά Στοιχήματα

Μάριμπορ-Σεβίλλη: Λογικός ο φαβοριτισμός της Σεβίλλης η οποία ως ομάδα είναι σαφώς πιο ποιοτική. Το διπλό χαμηλά, θα πάμε στη νίκη με μηδέν παθητικό για τη Σεβίλλη στην απόδοση του 1,73 από τη Stoiximan. Καλή επιλογή και τα υποψήφια σκορ 0-1, 0-2, 0-3 του 2,38 που μπορούμε να βρούμε στη Stoiximan, στα ειδικά στοιχήματα.