Κροτόνε-Ουντινέζε: Ματς λεπτομερειών

Προγνωστικά

on

Κροτόνε-Ουντινέζε: Κροτόνε και Ουντινέζε έρχονται αντιμέτωπες στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής σε ματς λεπτών ισορροπιών.

Serie A, Κροτόνε-Ουντινέζε (Δευτέρα 20:00): Η Κροτόνε άντεξε ένα ημίχρονο στην πίεση της Γιουβέντους, στην επανάληψη κατέρρευσε και τελικά ηττήθηκε με σκορ 3-0. Μέσα σε διάστημα 20 λεπτών δέχτηκε 3 γκολ, αδράνησε στον πάγκο ο κόουτς Νικόλα που έκανε τις αλλαγές όταν το ματς είχε ήδη κριθεί. Να σημειωθεί ότι σε όλο το ματς η Κροτόνε είχε μόλις 19% κατοχή της μπάλας. Την Πέμπτη έπαιξε στη Γένοβα με τη Τζένοα για το Κύπελλο και γνώρισε την ήττα με 1-0, με τον Νικόλα να κάνει εκτεταμένο ροτέισον. Ισορροπημένο ματς, η Κροτόνε έπαιξε αμυντικά και προσπάθησε να παίξει στην κόντρα. Δέχτηκε το γκολ στο 54′, δεν είχε πολλές ευκαιρίες για την ισοφάριση, δίκαιο θεωρείται το τελικό αποτέλεσμα. Η ομάδα βρίσκεται στη 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 12 βαθμούς σε 14 αγωνιστικές, στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Τα 4/6 τελευταία της στο πρωτάθλημα έληξαν με over 2,5 γκολ. Αναφορικά με τα αγωνιστικά, τιμωρημένος είναι ο φορ Μπούντιμιρ (12/3), τραυματίας ο χαφ Ίσκο (5/0).

Όλοι οι αγώνες με Καλύτερες Τιμές!

Κροτόνε-Ουντινέζε

Η Ουντινέζε με τον Μάσιμο Όντο πλέον στον πάγκο της, ήταν καλή κόντρα στη Νάπολι στο εντός έδρας ματς της περασμένης Κυριακής, αλλά γνώρισε την ήττα με σκορ 0-1. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σκόραραν οι φιλοξενούμενοι στο 33ο λεπτό, λίγα πράγματα στον αγωνιστικό χώρο από την Ουντινέζε που περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο και ηττήθηκε δίκαια.  Την Πέμπτη η Ουντινέζε διέλυσε την Περούτζια στο Κύπελλο με το «τρομακτικό» 8-3 (!). Οι «ζεμπρέτε» έφτασαν σε μία από τις μεγαλύτερες νίκες στην ιστορία τους, έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Αργεντινό φορ Μάξι Λόπες που σκόραρε 4 γκολ κι έβαλε τη «σφραγίδα» του στην πρώτη νίκη του Μάσιμο Όντο στον πάγκο του συλλόγου. Με 0-1 γκολ έληξαν τα 3/4 τελευταία της Ουντινέζε στο πρωτάθλημα. Στο αγωνιστικό σκέλος, τραυματίας ο χαφ Χάλφρεντσον (7/0), επιστρέφει και θα είναι στη διάθεση του Όντο ο βασικός γκολκίπερ Μπιζάρι (7/0).

0% Γκανιότα* & Αποκλειστικά Ειδικά Στοιχήματα

Κροτόνε-Ουντινέζε: Οι δύο ομάδες θα κατέβουν στο ματς με στόχο να μην ηττηθούν. Δεν νομίζουμε να ανοίξει το σκορ και το 2-3 γκολ του 1,97 της  Stoiximan, μοιάζει ως η ιδανική επιλογή για το συγκεκριμένο παιχνίδι.