Απόλλων Λεμεσού-Έβερτον: Ματς χωρίς σκοπιμότητες

Προγνωστικά

on

Απόλλων Λεμεσού-Έβερτον: Απόλλωνας και Έβερτον έχουν αποχαιρετήσει ήδη τη διοργάνωση κι απόψε στο μεταξύ τους ματς θα παίξουν χωρίς σκοπιμότητες για να προσφέρουν θέαμα.

Europa League, Απόλλων Λεμεσού-Έβερτον (Πέμπτη 20:00): Ο Απόλλωνας συνέχισε το επιθετικό του κρεσέντο και κόντρα στην Πάφο την οποία συνέτριψε με 6-0. Πολύ καλό ποδόσφαιρο από την ομάδα του Σωκράτους που κέρδιζε στο ημίχρονο με 2-0 χάρη σε γκολ που σκόραραν οι Παπουλής (15′) και Ντα Σίλβα (35′). Ακόμα 4 γκολ στην επανάληψη για να διαμορφωθεί το τελικό 6-0. Η ομάδα βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 25 βαθμούς, αλλά με 11 ματς στα οποία είναι αήττητη (7-4-0). Περιμένει με ανεβασμένη την ψυχολογία την Έβερτον ενόψει του αποψινού ματς. Την προηγούμενη αγωνιστική για το Γιουρόπα γνώρισε την ήττα με σκορ 4-0 στην έδρα τη Λυών. Ο Απόλλωνας παραμένει αήττητος στα 5 εντός έδρας παιχνίδια που έχει δώσει στη διοργάνωση (3-2-0). Όσον αφορά τα αγωνιστικά, μοναδικό πρόβλημα ο τραυματίας Κροάτης φορ Μαγκλίτσα.

Όλοι οι αγώνες με Καλύτερες Τιμές!

Απόλλων Λεμεσού-Έβερτον

Η Έβερτον δείχνει αναγεννημένη το τελευταίο διάστημα και με τον Αλαρντάις στον πάγκο της θα θελήσει να κάνει ένα νέο ξεκίνημα. Η ομάδα έκανε το ξεκίνημα με το εμφατικό 4-0 επί της Γουέστ Χαμ και στο ντεμπούτο του Αλαρντάις στην πάγκο κέρδισε με 2-0 τη Χάντερσφιλντ το Σάββατο. Το σκορ για τα «ζαχαρωτά» άνοιξε ο Σίγκουρντσον στο 47′ ύστερα από ασίστ του πιτσιρικά Κάλβερτ-Λιούιν ο οποίος έκανε με δικό του γκολ του 2-0 στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης. Ανεβαίνει στη βαθμολογία της Πρέμιερ και πλέον είναι στη 10η θέση κι έχει 18 βαθμούς σε 15 αγωνιστικές. Η Έβερτον έχασε και τα 3 προηγούμενα παιχνίδια της στη φάση των ομίλων και μάλιστα δέχτηκε σε όλα πάνω από 3 γκολ. Απόψε θα επιδιώξει να κάνει την πρώτη της νίκη στον όμιλο και να αποχαιρετήσει τη διοργάνωση με ψηλά το κεφάλι. Και τα 5 ματς της ομάδας στον όμιλο έληξαν με over 2,5. Στο αγωνιστικό σκέλος, εκτός παραμένουν οι Μπολάσι, Μπάρκλεϊ, Κόουλμαν, ΜακΚάρθι, Μπέινς και Στεκέλενμπουργκ.

0% Γκανιότα* & Αποκλειστικά Ειδικά Στοιχήματα

Απόλλων Λεμεσού-Έβερτον: Σε καλή κατάσταση ο Απόλλωνας που σκοράρει ακατάπαυστα, το ίδιο συμβαίνει και με την Έβερτον η οποία κάνει νέα αρχή με τον Αλαρντάις. Περιμένουμε γκολ στο ματς και θα πάρουμε το over 2,5 σε απόδοση 1,75 της Stoiximan. Πιο ψηλά το goal & over 2,5 στην απόδοση του 2,02, που μπορεί να μπει σε δελτίο με ζητούμενα.