Κοριτίμπα-Πόντε Πρέτα: Δεν βλέπεται εκτός έδρας

Προγνωστικά

on

Κοριτίμπα-Πόντε Πρέτα: Από τις 24 Ιουλίου έχει να κερδίσει μακριά από την έδρα της η Πόντε Πρέτα και οι γηπεδούχοι της Κοριτίμπα έχουν πρώτης τάξεως ευκαιρία να πάρουν 3η σερί νίκη εντός.

Κοριτίμπα-Πόντε Πρέτα (Κυριακή 23:00): Η Κοριτίμπα έπαιξε το βράδυ της Πέμπτης στο Ρίο Ντε Τζανέιρο κόντρα στη Φλουμινένσε και αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Προηγήθηκε λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με γκολ του Γουέρλεϊ. Στο 55′ το αυτογκόλ του Κλέμπερ έφερε το ματς στα ίσα και 2 λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή. Στο 70′ ο Κλέμπερ διόρθωσε το λάθος που έκανε νωρίτερα και σκόραρε το 2-2 για την ομάδα του που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Η Κοριτίμπα με 10 βαθμούς σε 4 ματς έφτιαξε κλίμα παραμονής και θέλει να συνεχίσει δυνατά. Βρίσκεται στη 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 39 βαθμούς σε 33 ματς, στο +3 από τη γραμμή του υποβιβασμού. Διανύει περίοδο εξαιρετικής φόρμας καθώς είναι αήττητη στα 5 τελευταία ματς της Serie A. (3-2-0). Εντός έδρας μετράει σερί νίκες στο πρωτάθλημα χωρίς μάλιστα να δεχτεί γκολ. Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα.

Επιστροφή πονταρίσματος στο 0-0 μόνο εδώ

Κοριτίμπα-Πόντε Πρέτα

Η Πόντε Πρέτα υπέστη εντός έδρας ήττα από τις «ρεζέρβες» της Γκρέμιο με 0-1 και συνέχισε τις κακές εμφανίσεις τις οποίες συνηθίζει τον τελευταίο καιρό. Δεν την βοήθησε το γεγονός ότι έμεινε με παίχτη λιγότερο από το 18ο λεπτό όταν αποβλήθηκε ο αμυντικός χαφ Μπομπ. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ που τους χάρισε τη νίκη στο 50′ και μετά διαχειρίστηκαν το προβάδισμα χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Η Πόντε Πρέτα βρίσκεται στη 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 35 βαθμούς σε 33 ματς και απέχει 3 βαθμούς 16η θέση και τη σωτηρία. Εκτός έδρας είναι η χειρότερη ομάδα μακράν καθώς μετράει μόλις μία νίκη σε 28 εξόδους συμπεριλαμβανομένης και της περυσινής σεζόν. Εχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της μόνο σε 3/14 τελευταία στο πρωτάθλημα. Στα αγωνιστικά, τιμωρημένοι λόγω καρτών οι Ντανίλο (αμυντικός) και Νάλντο (χαφ). Τραυματίας ο βετεράνος χαφ Ουέντελ.

Καθημερινές αναλήψεις χωρίς χρέωση

Κοριτίμπα-Πόντε Πρέτα: Η Πόντε Πρέτα είναι τραγική μακριά από την έδρα της καθώς έχει μία νίκη σε 28 εξόδους. Η Κοριτίμπα έχει βρει ρυθμό και θα την εμπιστευτούμε. Πάμε στον άσσο σε απόδοση 1,90  από τη Stoiximan.