Θέλτα-Βαλένθια: Βαριά άρρωστες οι "Νυχτερίδες"

Προγνωστικά

Θέλτα-Βαλένθια: Βαριά άρρωστες οι «Νυχτερίδες»

on

Θέλτα-Βαλένθια: Επαναληπτικός του 1-4 της Βαλένθια με τους γηπεδούχους να είναι με το ενάμιση πόδι στην επόμενη φάση του Κυπέλλου μετά την εύκολη νίκη.

Κύπελλο Ισπανίας, Θέλτα-Βαλένθια (Πέμπτη 20:00): Η Θέλτα βρίσκεται σε σούπερ κατάσταση και έκανε «παρέλαση» την περασμένη εβδομάδα στο «Μεστάγια». Σαρωτική νίκη με 1-4 και τη Θέλτα να περνάει σαν «σίφουνας»! Τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο μέχρι το 20ο λεπτό από τους Ιάγκο Άσπας, Μπονγκοντά και Βας να βρίσκουν δίχτυα. Στο 58′ η μείωση για την Βαλένθια, το 1-4 στο 75′ από γκολ του Γκουιντέτι. Η Θέλτα έδειξε ότι είναι σε τοπ κατάσταση κερδίζοντας την Κυριακή την Μάλαγα εντός με το άνετο 3-1. Η ομάδα πλέον ανεβαίνει στη βαθμολογία και κυνηγάει πλέον με αξιώσεις τις ευρωπαϊκές θέσεις. Η ομάδα του Μπερίσο είχε αντιμετωπίσει στις 6 Νοεμβρίου τη Βαλένθια για το πρωτάθλημα και είχε νικήσει με 2-1.

STOIXIMAN: 100% ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ 100% ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ

Θέλτα-Βαλένθια

Η Βαλένθια σε αντίθεση με τη Θέλτα μοιάζει με ηφαίστειο έτοιμο να εκραγεί. Η ομάδα για ακόμα μια χρονιά κάνει τραγική πορεία και αντιμετωπίζει και φέτος το φάσμα του υποβιβασμού. Βρίσκεται οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη και με ενδεχόμενο στραβοπάτημα μπαίνει σε μεγαλύτερους μπελάδες. Τη Δευτέρα έπαιξε κρίσιμο ματς παραμονής με την ουραγό Οσασούνα και δεν τα κατάφερε ούτε εκεί. Η άμυνα των νυχτερίδων λύγισε στο 92′ για το 3-3, αφού λίγο πιο πριν ο Παρέχο είχε αστοχήσει σε πέναλτι που θα μπορούσε να είχε κάνει το 2-4. Άξια της μοίρας της η Βαλένθια, η οποία άξιζε να πάρει τους 3 βαθμούς. Δεν έχει ελπίδες μετά το 1-4 του πρώτου ματς, πιο πολύ την ενδιαφέρει το ερχόμενο ματς με την Εσπανιόλ για το πρωτάθλημα.

Θέλτα-Βαλένθια: Η Θέλτα δεν έχει ανάγκη τη νίκη για να περάσει, η Βαλένθια έχει άλλες προτεραιότητες. Πρώτη επιλογή στο ματς το 2-3 γκολ σε απόδοση 2,10 από τη Stoiximan.