Μαρίτιμο-Μπράγκα: Στο.. χέρι της Μαρίτιμο η πρόκριση

Προγνωστικά

on

Μαρίτιμο-Μπράγκα: Η Μαρίτιμο υποδέχεται την Μπράγκα για το τρίτο και τελευταίο ματς του 3ου ομίλου του πορτογαλικού Λιγκ Καπ και η πρόκριση περνάει… από το χέρι της.

Λιγκ Καπ Πορτογαλίας 3ος όμιλος, Μαρίτιμο-Μπράγκα (Τετάρτη 22:15): Η Μαρίτιμο πιάνοντας υψηλά στάνταρ απόδοσης, ιδίως στην ανασταλτική της λειτουργία, πέτυχε σπουδαίο διπλό στο Εστορίλ. Εκτός έδρας νίκη λοιπόν για την ομάδα το Σάββατο με 0-1 και η εξάδα ολοένα και πλησιάζει. Το ομαδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Σίλβα στο 37′. Στο Λιγκ Καπ τώρα, η Μαρίτιμο έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στην επόμενη φάση, καθώς βρίσκεται στην 1η θέση του ομίλου με 4 βαθμούς. Ακολουθούν με 3 βαθμούς Ρίο Άβε και Μπράγκα. Κρίσιμο ματς καθώς όλα είναι πιθανά, η Μαρίτιμο προκρίνεται με νίκη, ενώ σε οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα πρέπει να περιμένει τι μέλλει γενέσθαι στο ματς της Ρίο Άβε. Στο πρωτάθλημα είχε κερδίσει με 1-0 εντός την Μπράγκα.

STOIXIMAN: 100% ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ 100% ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ

Η Μπράγκα αντιμετώπισε εκτός έδρας τη Νασιονάλ Μαδέιρα και πήρε τον βαθμό, μετά από τη «λευκή» ισοπαλία 0-0. Πολύ μέτρια εμφάνιση για την ομάδα η οποία έπεσε στη «φάκα» της Νασιονάλ και αναλώθηκε στο αργό και σκληρό παιχνίδι. Κύριο χαρακτηριστικό τα πολλά σκληρά μαρκαρίσματα, καθώς ο διαιτητής της αναμέτρησης μοίρασε 9 κίτρινες κάρτες. Η ισοπαλία αυτή έσπασε το μίνι σερί 3 νικών που έτρεχε η ομάδα στο πρωτάθλημα. Στο αποψινό ματς η Μπράγκα θέλει μόνο νίκη και να περιμένει τι θα γίνει στο ματς της Ρίο Άβε. Τη Δευτέρα η Μπράγκα υποδέχεται την Τοντέλα για τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Μαρίτιμο-Μπράγκα: Η λογική λέει ότι δεν θα πάρουν μεγάλα ρίσκα οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο. Πρώτη επιλογή το Χ του πρώτου ημιχρόνου σε απόδοση 2,02 από τη Stoiximan. Πολύ καλή εναλλακτική επιλογή σε περίπτωση που δεν θέλουμε να ρισκάρουμε με το ημίχρονο, το 2-3 γκολ σε απόδοση 2,00 της Stoiximan.