Ανόρθωση- Άρης Λεμεσού: Με άμυνες "χωνί"!

Προγνωστικά

Ανόρθωση- Άρης Λεμεσού: Με άμυνες «χωνί»!

on

Ανόρθωση- Άρης Λεμεσού: Η Ανόρθωση υποδέχεται τον Άρη Λεμεσού στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος με τις δύο ομάδες να βρίσκονται σε κακή κατάσταση.

Α Κύπρου, Ανόρθωση- Άρης Λεμεσού (Πέμπτη 17:00): Η Ανόρθωση έχει ξεχάσει τι πάει να πει νίκη στο πρωτάθλημα. 5 ματς χωρίς να πάρει τρίποντο η ομάδα, η οποία φέτος είναι η μεγάλη απογοήτευση στην Κύπρο. Στο προηγούμενο εκτός έδρας ματς κόντρα στη Νέα Σαλαμίνα γνώρισε την ήττα με 2-1. Ήταν καλή μόνο στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκε με γκολ του Ράγιο. Στην επανάληψη κράτησε το υπέρ της 0-1 μέχρι το 76′ όπου ισοφαρίστηκε για να δεχτεί το 2-1 τέσσερα λεπτά αργότερα. Δεν είχε τον λεγόμενο τσαμπουκά η Ανόρθωση στην επανάληψη, έκανε κακή διαχείριση στο προβάδισμά της κι αυτό τηε κόστισε. Βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς σε ισάριθμα ματς και στα 5 τελευταία μετράει 4 ήττες και 1 ισοπαλία. 50-50 η συμμετοχή του μέσου Ράγιος (14/3).

STOIXIMAN: 100% ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ 100% ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ

Ανόρθωση- Άρης Λεμεσού

Ο Άρης είχε ντέρμπι στη Λεμεσό κόντρα στον Απόλλωνα αλλά ήταν άφαντος και ηττήθηκε με το «βαρύ» 1-4. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 14′, το 0-1 ήταν το αποτέλεσμα στο ημίχρονο. Στην επανάληψη ακόμα χειρότερη η ομάδα έφαγε 2 γκολ μέσα σε 4 λεπτά (46′ και 49′). Μείωσε προσωρινά στο 52′ με γκολ του Αντωνίου, αλλά το 1-4 ήρθε στο 85′  και ο Άρηςέμεινε για τρίτο διαδοχικό ματς χωρίς τρίποντο. Πολλές οι μεταπτώσεις στην απόδοση της ομάδας η οποία μετά τις 2 σερί νίκες με Αναγέννηση και Δόξα Κατωκοπιάς έχει 2 ήττες και 1 ισοπαλία. Στον πρώτο γύρο ο Άρης είχε ηττηθεί με 1-2 εντός έδρας από την Ανόρθωση. 4 από τα 6 τελευταία ματς της ομάδας έληξαν με όβερ 2,5 γκολ. Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα ο Άρης.

Ανόρθωση- Άρης Λεμεσού: Νοσεί η Ανόρθωση, ο Άρης δεν έχει σταθερότητα στην απόδοσή του. Επιλογή στο συγκεκριμένο ματς το όβερ 2,5 σε απόδοση 1,80 που βρίσκουμε στη Stoiximan.