ΠΑΟΚ-ΑΕΛ: Ματς από τα παλιά!

Προγνωστικά

on

ΠΑΟΚ-ΑΕΛ: Αναμέτρηση για την 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος και τον 1ο όμιλο με τον ΠΑΟΚ να αναζητά τη νίκη κόντρα στην ΑΕΛ για να τεθεί επικεφαλής στον όμιλο.

Κύπελλο Ελλάδος, ΠΑΟΚ-ΑΕΛ (17:15): Ο ΠΑΟΚ θέλει τη νίκη στο σημερινό ματς κόντρα στη Λάρισα για να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα έπειτα από 2 σερί ήττες σε Ελλάδα και Ευρώπη. Ήττα στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό με 2-1, σε ένα επεισοδιακό ματς με αρκετές διακοπές και με παράπονα για τη διαιτησία από τον ΠΑΟΚ. Προηγουμένως είχε ηττηθεί με 2-0 από την Κάραμπαγκ στο Αζερμπαϊτζάν για τους ομίλους του Europa League. Ο Ίβιτς αναμένεται να κατεβάσει εναλλακτικό σχήμα με αρκετούς αναπληρωματικούς. Το θετικό για τον Σέρβο προπονητή είναι ότι οι αναπληρωματικοί της ομάδας βρίσκονται σε καλή κατάσταση. Ο ΠΑΟΚ με τη Λάρισα εντός έδρας έχει ρεκόρ 20-7-2.
ΠΑΟΚ-ΑΕΛ
Η ΑΕΛ προέρχεται από τη χειρότερη φετινή της εμφάνιση στη Superleague και δίκαιη ήττα στα Γιάννενα από τον ΠΑΣ, με το βαρύ 4-0. Δυό γκολ δέχτηκε στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα, ακόμα δύο στην επανάληψη για να διαμορφωθεί το σκορ διασυρμού για την ομάδα. Όλη η ΑΕΛ ήταν ένας αδύναμος κρίκος. Χωρίς αρχή και τέλος οι Θεσσαλοί στην χειρότερη φετινή τους εμφάνιση δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο να μπουν στο ματς και διασύρθηκαν απολύτως δίκαια. Η ΑΕΛ πλέον καλείται να μαζέψει τα κομμάτια της και να παίξει σε μία έδρα που παραδοσιακά δυσκολεύεται αρκετά. Μόλις μία νίκη στα πρώτα 6 ματς πρωταθλήματος η ομάδα.
ΠΑΟΚ-ΑΕΛ: Από ήττες και οι δύο ομάδες, με τον ΠΑΟΚ να έχει τον πρώτο λόγο στο ματς. Ο άσσος σε χαμηλή απόδοση, θα ρισκάρουμε με τον άσσο από ημίχρονο σε απόδοση 1,85 από τη Stoiximan.
Εναλλακτική επιλογή το 2-3 γκολ σε απόδοση 1,97 που αγοράζουμε από τη Stoiximan αφού πιστεύουμε πως το ματς δύσκολα θα ξεφύγει από το όριο.